• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

پاردايانها-انتشارات سمير

پاردایانها(1393)

پاردیان‌ها سلسله رمان‌هایى است از میشل زواگو که عملیات شوالیه‌گرى شوالیه‌یى به نام پاردیان و پسرش ژان به زیبایى و به شیوه‌یى رمانتیک و دراماتیک توصیف شده است. موضوع این کتاب حول ماجراهاى جنگ‌هاى مذهبى کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها در زمان شارل نهم و هانرى سوم دور مى‌زند و با به قدرت رسیدن هانرى چهارم خاتمه مى‌یابد.

نویسنده : میشل زواگو

مترجم : مطیعی

نوبت چاپ : 1

تعداد چاپ :

شابک : 9789646030800

تعداد صفحات : 2800

650,000 تومان

دریافت خلاصه کتاب

  • خلاصه کتاب
  • درباره نویسنده
  • درباره مترجم
  • هزینه ارسال

buy amitriptyline

amitriptyline for anxiety saveriorusso.com amitriptyline for anxiety

پاردیانها سلسله رمانهایى است از میشل زواگو که عملیات شوالیهگرى شوالیهیى به نام پاردیان و پسرش ژان به زیبایى و به شیوهیى رمانتیک و دراماتیک توصیف شده است. موضوع این کتاب حول ماجراهاى جنگهاى مذهبى کاتولیکها و پروتستانها در زمان شارل نهم و هانرى سوم دور مىزند و با به قدرت رسیدن هانرى چهارم خاتمه مىیابد. جنگهاى مذهبى در اروپا و حادثه شب بارتلمى یکى از حوادث خونبارى است که مردم اروپا پشت سر گذاشتهاند و در نتیجه همین درگیرىهاى بین پروتستانها و کاتولیکها بود که خونهاى بسیار ریخته شد و سرانجام مردم اروپا و در پى آن ساکنان قاره آمریکا به تدریج به مسیحیت پشت کردند و روى به دنیاگرایى و رئالیسم آوردند. پاردیانها که زندگى یک پدر و پسر در متن این حوادث است توصیفى زیبا از دلایل پشت کردن مردم اروپا به کلیسا است.

پاردیانها در اصل در 10 مجلد تدوین شده که ناشر آن را در 4 مجلد عرضه کرده است.

میشل زواکو در سال 1860 در آژاکسیو مرکز جزیره کرس متولد گردید. او تحصیلات خود را در رشته ی ادبیات با موفقیت به پایان رساند. سپس در کالج وین به عنوان استاد معانی بیان به تدریس پرداخت. او در این کالج مدت زیادی نماند و به علت افکار تجدد خواهی از ان جا اخراج شد. و به پاریس روی اورد و در روزنامه هرج و مرج طلب اگالیته به سردبیری ژول رک به نوشتن مقالات اتشین پرداخت. سال 1890 به خاطر مبارزات قلمی سخت و برخوردش با مخالفان سیاسی به زندان سنت پلازی افکنده شد. یک روز در برخورد با وزیر کشور کنستان خطاب به او گفت:
من به تو فرصت می دهم که ثابت کنی با ترسو نامیدن تو دچار اشتباه شده ام. البته اگر تا ان موقع پیکر فرسوده ی تو از هم متلاشی نشده باشد و نرس نفرت انگیری که چهره ی وحشت اورت را رنگ پریده کرده است تو را ارام بگذارد. روز اول مه در ساعت 2 در میدان کنکورد برای مبارزه با من حاضر باش.از این جا چهره نجیب زاده ماجراجویی به نام ارتانیان به چشم می خورد که بعداً پاردایان نام می گیرد و با لحن مخصوص خودش مخالفانش را می کوبد.زواگو بعداً انتقادی و هنری و ادبی روزنامه ی پیک فرانسه می شود.وقتی به سن چهل سالگی می رسد سیر افکار خویش را تغییر میدهد. ازدواج می کند و صاحب پنج فرزند می گردد. و در این زمان او به نگارش پاورقی های تاریخی سرگرم می شود و روزنامه ی جمهوری کوچک به سر دبیری ژروریشاد برای نخستین بار کتاب بورژیا او را منتشر می سارد که خیلی زود او را به موفقیت می رساند.
به این ترتیب تیتراژ روزنامه ی کوچک بالا می رود. در سال 1901 با انتشار داستان پل آرزوها از سلسله ی داستان های مونت کریستو شهرت او چندین برابر می شودو سر دبیر روزنامه با غرور به خوانندگان مژده می دهد که پاورقی های جدیدی به قلم میشل زواگو منتشر خواهد شد. چندی بعد پاورقی های زواگو در روز نامه ی لومارتن از اعتبار خاصی برخوردار می گردد. و ژان پل سارتر که هنوز نوجوانی پیش نبود از داستان های جذاب او به نام شوالیه پاردایان لذت می برد. زواگو پله های ترقی و شهرت را یکی پس از دیگری بالا می رود و طی 18 سال 30 عنوان کتاب منتشر می سازد.
حوادث پاردایان یک مجموعه ی پر کششی را با عنوان: پاردایان ها، حماسه ی عشق، فوستا، فوستای مغلوب، پاردایان و فوستا، عشق های شیکو، پسر پاردایان، گنج فوستا، پایان سرگذشت پاردایان، پایان سرگذشت فوستا تشکیل می دهد که چهار داستان آخری را انتشارات تالان دیه چاپ کرده است.
میشل زواگو سرانجام در روز هشتم اوت 1918 در سن 58 سالگی در اوبون زندگی را بدرود گفت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سمیر می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط